In data de 18 mai 2022, o delegatie a conducerii filialei “Pintea Viteazu”- Maramures, a participat la o actiune la Târgu Lăpuș, la invitatia membrilor Asociației noastre din această frumoasă zonă, numită și Țara Lăpușului.

Evenimentul a fost moderat de colonelul (r) andrei Buda, presedintele sucursalei, celor prezenți fiindu-le aduse la cunoștință mai multe documente de interes emise de conducerea centrală a asociației. Totodată a fost prezentată și lucrarea colonelului (r) Gavril Babiciu “Pe urmele întregitorilor de țară”, precum și câteva volume de poezie și proză ale colonelului (r) Iacob Oniga.

Cu aceeași ocazie trei camarazi lăpușeni, Gheorghe Siseștean, Ioan Dănut si Valer Tura, care și-au sărbătorit ziua de naștere, au fost felicitați și recompensați cu diplome de onoare din partea conducerii filialei, iar colonelului (r.) Nicolae Leșe i-a fost înmânată legitimația de membru al Asociatiei noastre.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.