Din inițiativa conducerii filialei „Andrei Mureşanu” Bistrița-Năsăud a Asociației noastre, un grup de membri ai filialei a efectuat, în zilele de 18-19 octombrie a.c., o vizită în județul Botoșani.

Oaspeții au fost întâmpinați la Iași, cu pâine și sare, de doamna sublocotenent (r) Florica Amihăesei și domnul colonel (r) Constantin Chirilă, membri ai filialei “Octav Onicescu” din Botoșani, care i-au însoțit apoi pe toată perioada vizitei în acest frumos județ.

Camarazii bistrițeni au vizitat Casa Memorială Nicolae Iorga din Botoșani, Casa Memorială Mihai Eminescu de la Ipotești, au păstrat un moment de reculegere la mormintele familiei Eminovici din Ipotești și au făcut o fotografie de grup la statuia eroului Maior Ignat din centrul vechi al Botoșaniului.

Este un frumos și minunat exemplu de cooperare între filialele Asociației noastre.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.