În perioada 19-21 septembrie 2014 la Băile Herculane, s-a desfășurat întâlnirea promoției 1964 a Școlii de ofițeri M.A.I., la care au luat parte cadre militare în retragere, membri ai Asociației noastre, care au sărbătorit, cu acest prilej 50 ani de când au obținut gradul de locotenent și au intrat în frontul luptei împotriva criminalității.

După cum ne scrie domnul colonel (r.) Șerban-Alexandru Câmpean, președintele filialei Caraș – Severin a Asociației noastre, evenimentul a prilejuit memorarea unor momente importante și emoționante din viața celor care, timp de o jumătate de secol, au dus o luptă grea pentru apărarea vieții și avutului cetățenilor și a ordinii publice.

Le dorim sănătate și întâlniri cât mai multe celor care au mai putut răspunde prezent la această revedere!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.